Ahjude ehitamine

Kui ei viitsi pikka juttu lugeda, keri leht alla või vajuta siia, leiad HINNAKIRJA.

Ahjudega on ruume köetud juba sajandeid. Seega on ahjude ehitamine veel tänapäevalgi päevakohane. Aja möödudes on muutunud nii materjalid kui konstruktsioonid keerukamaks ning samas ka energiasäästlikumaks. Sedasi on ahiküte hetkel Eestis soodsaim kütmisviis.

Ahjude ehitamine

Ahju, nagu ka muu küttekolde otstarve ei pruugi olla ainult toa soojaks kütmine. Väga olulise sisustuselemendina võimaldavad kaasaegsed materjalid luua interjööri sobivad küttekolded, teisest küljest saab vanu traditsioone väärtustades elu sisse puhuda ka kaasaegsete ahjude eelkäijatele – praeguseks haruldaseks jäänud reheahjud, veneahjud, leivaahjud ja kerised on ikkagi meie kultuuriloo kandjad.

Välisviimistluseks võib kasutada enamikke keraamilisi fassaaditelliseid, glasuuritud ja glasuurita ahjupotte ja uusi ning vanu käsivormtelliseid. Samuti võib ahjusid, pliite, kaminaid jne krohvida (savikrohvi või muu sobiva krohviga),  plaatida  (paar pildikest plaaditud ahjudest) või ehitada hoopiski plekkahju.

Alati ei pea vana ahju lammutama – restaureerimine või  remont aitab teinekord mingil määral raha säästa (kui ahjul on mõni väiksem rike – siiber tõrgub, kivi lõõri kukkunud, ahi tahma täis) ja on võimalus säilitada väärika meistriteose moodsa sisuga.

VAATA KINDLASTI “KASULIK TEADA” RUBRIIKI – LEIAD HEAD NÕU, MIDA ENNE POTTSEPA SAABUMIST TEGEMA PEAB NING KUIDAS KÜTTESEADET HOOLDADA JA KASUTADA.

LIGIKAUDNE HINNAKIRI:

Tellisahju ehitamine (1,4m3) alates  1260 EUR
Pottahju ehitamine (1,4m3) alates 2600 EUR
Krohvitava/plaaditava ahju ehitamine alates 1600 EUR
Plekkahju ehitamine alates  1260 EUR
Ahju remont (ahju sisu uuesti ladumine) alates 1400 EUR
Pisiremont 75 EUR/h